Az Ön által kalkulált lakáshitel tájékoztató jellegű adatok: | |
---|---|
A kölcsön összege | 153 300 000 Ft |
A kölcsön futamideje | 20 év = 240 hónap |
A kölcsön Kamata | 9% |
A kölcsön Teljes Hiteldíj Mutatója | 9.2%-10.3% |
A havi törlesztőrészlete | 1 379 280 Ft |
A futamidő alatt összes visszafizetendő összeg | 331 027 200 Ft |
A hitelfelvétel segítségével Ön megvalósíthatja lakáscéljait, de legyen figyelmes, körültekintő!
Nem biztos, hogy a felvenni kívánt kölcsönt meg is kapja, ezért érdemes hitelszakért segítségét kérni a konstrukció kiválasztásánál, azonban érdemes jól megválasztani tanácsadóját!
Hitelfelvétel előtt mérlegelje Ön és családja teherviselő képességét, gondoljon arra, tudja e az adott törlesztőrészletet vállalni akkor is, ha a háztartás jövedelmi helyzete megváltozik.
Kérjen tájékoztatást a kamatperiódusról (ez mutatja meg, hogy mennyi ideig garantált egy hitel törlesztőrészlete), a bank kamatváltoztatásának feltételeiről és lehetőségeiről, a kölcsön felvételkori költségeiről.
5 HIBA, amit NE kövessen el hitelfelvételkor
Ne fizessen hitelközvetítőnek ügyintézési jutalékot, hiszen a Magyar Nemzeti Banknál regisztrált hitelközvetítő kap a pénzintézetektől üzletkötői jutalékot!
Ne csak a havi törlesztőrészletről, vagy a THM mértékéről tájékozódjon, hanem vegye figyelembe a köcsön járulékos költségeit is! Ilyen lehet például a bankszámlavezetés költsége, vagy a kamatkedvezmény feltételéül szabott banki termék díja.
Ne foglalózzon ingatlant azelőtt, hogy egyeztetett volna hiteltanácsadójával!
Ne válasszon bankot internetes kalkulátorok alapján! Sajnos egy színes, látványos felület sem alkalmas a pontos hitelbírálat elvégésére, a kamat pedig csak akkor fontos szempont, ha már tudja, meg is kaphatja a kölcsönt.
Ne bízzon meg feltétel nélkül a bankfiókban ülő ügyintézőben! Sajnos a tapasztalat azt mutatja, érdemes a hallottakat több helyen leellenőrizni. Komoly döntés előtt áll, érdemes több szempontot összehasonlítani!
Mennyi hitelt kaphatok?
Ez bankonként szintén eltérő, de általános szabály, hogy a háztartás összes hitelének havi törlesztője nem lehet több mint az igazolható jövedelem 50%-a (600.000 Ft háztartási jövedelem fölött 60%-a).
Figyelem! A bankok a fenti szabálytól szigorúbbat alkalmazhatnak, lazábbat nem. Egyeztessen tanácsadójával!
Mennyire fix a törlesztőrészlet?
A tanácsadója által javasolt valamennyi hitelkonstrukció forint alapú, tehát árfolyam kockázat nincs!
Változhat azonban a hitel kamata, de kamatperiódusonként csak 1 alkalommal.
Hogyan tudok előtörleszteni?
A felvett kölcsönt a futamidő vége előtt is tudja részben, vagy egészben előtörleszteni. Ekkor az előtörleszteni kívánt összeg az akkor fennálló tőketartozásból kerül levonásra, ezzel csökkentve azt.
Ön döntheti el, hogy az előtörlesztés után alacsonyabb havi törlesztőrészletet szeretne, vagy a futamidőt rövidítené (ez általában szerződésmódosítással jár).
Az előtörlesztés költsége bankonként eltér, de sehol sem haladhatja meg az előtörleszteni kívánt összeg 2%-át.
Kell e a hitelt nyújtó bankhoz utaltatnom a fizetésem, szükséges e ott számlát nyitnom?
Bankszámla nyitása minden esetben kötelező, mert a hitel havi törlesztő részleteit a hitelt nyújtó bank ugyanannál a banknál vezetett számláról fogja levonni.
A fizetését ugyanakkor nem minden esetben kötelező oda utaltatni, de többnyire kamatkedvezményt kap, ha ezt mégis megteszi. Érdemes számolni, kérje tanácsadója segítségét!
Már a hitelbírálat előtt meg kell kötnöm az adásvételi szerződést?
Jellemzően igen, hiszen az adásvételi szerződés a kérelmi dokumentáció része. Van azonban lehetőség arra, hogy tanácsadója segítségével előzetes jóváhagyást kérjen, vagy kötelezettségmentes vásárlási szándéknyilatkozattal kezdjék el a hitelügyintézést! Kérje tanácsadója tájékoztatását!
Megtudhatom még az adásvételi szerződés megkötése előtt, hogy mennyi az ingatlan értéke a bank szakértője szerint?
Igen, tanácsadója ebben is tud segíteni! Kérjenek a kiválasztott bank szakértőjétől előzetes értékbecslést. Ennek költsége bankonként eltérő (0 – 40.000 Ft/ingatlan). Ha megfelelő az eredmény, akkor a szakvélemény felhasználható a hiteligényléshez.
Figyelem! Ha az ingatlan nem komfortos, a bankok többsége számára nem fogadható el hitel fedezetéül. Ha ilyen ingatlant vásárol, egyeztessen tanácsadójával!
Szükséges a hitelfelvétel mellé biztosításokat is kötnöm?
A fedezeti ingatlanra vonatkozó vagyonbiztosítást igen. Ennek minimum feltételei vannak, valamint szükséges záradékkal is ellátni. Életbiztosítást azonban jellemzően nem kötelező, pusztán ajánlott.
Szükséges adóstárs bevonása is?
A házastárs, vagy élettárs minden esetben kötelezően bevonandó adóstárs, egyéb esetben pedig a hitelösszegtől, illetve az adós jövedelmétől függ, hogy szükséges-e adóstárs bevonására!
Figyelem! Az adós és az adóstárs fogalmát csak a banki nyelv különbözteti meg, jogi kötelezettségük azonos!
Az ügyletbe be kell vonni továbbá a fedezeti ingatlan valamennyi (vagy leendő) tulajdonosát is. (pl. pótfedezet esetén annak tulajdonosai is zálogkötelezetti szereplők lesznek.)
Nem bankszámlára kapom a fizetésem! Hitelképes vagyok?
Abban az esetben, ha az igénylést megelőző évről tud olyan NAV jövedelemigazolást bemutatni, ahol a nettó jövedelme nem kevesebb, mint a minimálbér, akkor várhatóan igen, feltéve, hogy azóta nem váltott munkahelyet.
Milyen minimum munkaviszonyt kell igazolnom a hitelfelvételhez?
A minimum elvárt munkaviszony bankonként eltérő, de minimum 3 hónap az aktuális munkahelyén.
Figyelem! Határozott idejű munkaviszonyra egyedi szabályok vonatkoznak, ezért ha Önnek ilyen szerződése van, mindenképp kérje tanácsadója tájékoztatását!
Fontos, hogy ha jelzáloghitel felhasználásával vásárolja meg ingatlanát, még az adásvételi szerződés megkötése előtt válassza ki a hitet nyújtó pénzintézetet.
Valamennyi bank meghatározza az adásvételi szerződéssel szemben támasztott elvárásait és ezt egy összefoglaló dokumentumban a rendelkezésére is bocsátja. Ezt juttassa el a szerződést szerkesztő ügyvédjének aki a dokumentum útmutatásai alapján fogja elkészíteni a szerződést. Így számos későbbi kellemetlenségtől, például szerződésmódosítási procedúrától tudja megkímélni magát.
Az adásvételi szerződésben pontosan meg kell határozni a fizetési ütemezést. Alapszabály, hogy az utolsó vételár részletet mindig a banki hitel jelenti, vagyis azt megelőzően kell megfizetni maradéktalanul az önerőt.
A banki gyakorlat szerint az adásvételi szerződés úgynevezett függőben tartással készül, vagyis a szerződés aláírása után a szerződés bekerül a földhivatalba (jellemzően a szerződést szerkesztő ügyvéd nyújtja be), de egyben kéri a szerződés függőben tartását addig, amíg az eladó által aláírt tulajdonjog bejegyzési engedély is benyújtásra nem kerül. Ez azonban ügyvédi letétben marad egészen addig, míg a vételár maradéktalanul nem kerül megfizetésre.
A lakáshitelből származó vételár részlet mindig az önerő, lakástakarék-pénztári megtakarítás, vagy munkáltatói kölcsönt követő utolsó vételár részlet lesz, tehát a bank utal utoljára, kivéve a valaki a Családok Otthonteremtési Kedvezményét (CSOK) is igénybe veszi. Ekkor ugyanis a CSOK-al együtt történik a folyósítás.
A szerződésben mindig szükséges fizetési határidőt kikötni. Fontos, hogy a fizetési határidő kellő időt adjon a banki hitel ügyintézésére, mert lejárt fizetési határidő esetén nem folyósít a pénzintézet, hanem kéri az eladó nyilatkozatát a határidő meghosszabbításának elfogadásáról. Javasoljuk, hogy banki hitel esetén legalább 60 napos fizetési határidőben állapodjon meg eladójával, illetve egyeztessen hiteltanácsadójával.
Kik vagyunk?
Bankfüggetlen hiteltanácsadó vállalkozásunk a GV Hitelközpont Kft.
Többes ügynöki tevékenységünket a Hitelintézetekről és Pénzügyi vállalkozásokról szóló 2013. évi CCXXXVII. törvény szabályai szerint végezzük, a Magyar Nemzeti Bank H-EN-I-103/2017. számú engedélye alapján.
Mennyibe kerül Önnek a hitelügyintéző szolgáltatás?
Tevékenységünk díjmentes! Hogyan lehetséges ez? A pénzintézetek alvállalkozójaként munkatársaink javadalmazása a pénzintézet által fizetett jutalékból történik, így önnek nincs más feladata, mint alaposan mérlegelni és kiválasztani a megfelelő hitelkonstrukciót.
Miért minket válasszon?
Mert a mi munkánkat úgy kell elképzelni, mint a bankok nagykereskedői. Kapcsolatokkal, ismeretekkel, gyakorlattal, egyediségekkel, amit mind mind az Ön sikeres hitelfelvételének szolgálatába állítunk, hogy a hitelfelvétel GYORSABB és BIZTOSABB legyen, mintha Ön sorszámot húzna egy bankfiókban.
Milyen bankokkal állunk kapcsolatban?
Valamennyi olyan pénzintézettel szerződéses kapcsolatban állunk, ahol Ön versenyképes lakáshitelre találhat! Így Önnek nem kell munkaidőben végigjárnia a bankfiókokat, elegendő kétszer 1 órában munkatársunkkal beszélgetni. Először Ön elmondja mik a legfontosabb szempontjai a hitel kiválasztása kapcsán, majd miután a szakértőnk felkutatta az Ön számára javasolt ajánlatokat, be is mutatja ezeket, amelyből aztán kiválaszthatja a nyertes konstrukciót.
Hogyan léphet velünk kapcsolatba?
Küldje el regisztrációját (adatait bizalmasan, banktitokként kezeljük) és a területileg illetékes kollégánk felveszi Önnel a kapcsolatot.
A Családok Otthonteremtési Kedvezménye gyermek(ek) után járó állami támogatás!
Igénybe vehet 15.000.000 Ft-tól egészen 50.000.000 Ft-ig kamattámogatott lakáshitelt, attól függően, hogy megfelel e a feltételeknek. Ha a lakáshitel mellett Ön jogosult a támogatásra, tanácsadónk nemcsak a hitelügyintézésben lesz díjmentesen a segítségére, hanem a támogatási ügyintézést is lebonyolítja.
Mekkora támogatásra jogosult Ön?
Az ingatlan hasznos, fűthető alapterülete, illetve az háztartásban élő gyermekek száma határozza meg a támogatás összegét. Az alábbi táblázatból megtudhatja, mekkora összeget kaphat:
Milyen szempontokat kell figyelembe venni, hogy megtudja, Ön jogosult e a támogatásra?
Szükséges legalább 1 gyermek (12 hetes magzati kortól egészen 25 éves korig) a családban, vagy ha nincs, a gyermek megszületését 4 éven belül vállalják. Gyermekvállalás esetén fontos, hogy a házaspár feleség tagja 41 év alatti legyen.
Rendelkezzen az igényléskor 2 év munkaviszonyt igazoló OEP igazolással.